• Change country
  • Polska

HAURATON Polska sp. z o.o.
ul. Ostrowska 398 / 61-312 Poznań / Polska
Tel. +48 61 66 25 444
Fax +48 61 66 25 440
hauraton@hauraton.com.pl

Rozwiązania proekologiczne w HAURATON

Technika produkcyjna HAURATON wyznacza standardy ochrony środowiska

 
Fabryka Ötigheim

Unowocześniona fabryka w Ötigheim

Wraz z utworzeniem nowego oddziału w Ötigheim, HAURATON od samego początku konsekwentnie stawiał na ekologię. Wybudowane w 2006 roku fabryka i centrum logistyczne spełniają najwyższe wymogi i wyznaczają nowe standardy. Powierzchnia 90 000 metrów kwadratowych została przeznaczona na stanowiska pracy, magazyn i strefę produkcyjną. Zainwestowano 15 milionów Euro, aby zarówno budynek, jak i jego otoczenie spełniały aktualne wymagania w zakresie ochrony środowiska.

 

Regulacja oświetlenia zależnie od pory dnia

Także w zakresie oświetlenia fabryki HAURATON stawia na rozwiązania proekologiczne. Dzięki regulacji oświetlenia w zależności od pory dnia, światło we wszystkich strefach wewnętrznych i zewnętrznych dostosowuje się samoczynnie do światła dziennego. Połączenie światła dziennego i dodatkowego oświetlenia pozwoliło stworzyć optymalne warunki robocze. Taki system umożliwia znaczne zmniejszenie zużycia prądu i kosztów energii, a tym samym ma istotny wkład w ochronę środowiska.

Regulacja oświetlenia
 
Elektrociepłownia blokowa

Elektrociepłownia blokowa

Podczas wytwarzania prądu w elektrowni zewnętrznej powstaje do 60% ciepła. Ta energia cieplna pozostaje niewykorzystana. Dzięki zastosowaniu elektrociepłowni blokowej przy budynkach w Ötigheim znaleziono idealne rozwiązanie, pozwalające na oszczędność energii. Całe ciepło odlotowe zostaje spożytkowane w tej nowoczesnej instalacji do ogrzewania i podgrzewania wody. Wytworzony prąd elektryczny jest odprowadzany do publicznej sieci energetycznej. Elektrociepłownia blokowa cechuje się maksymalnym stopniem wykorzystania: ponad 90% stosowanej energii pierwotnej jest zużywane na prąd elektryczny i ogrzewanie. Dzięki temu instalacja przynosi oszczędność energii pierwotnej na poziomie do 40%. Zmniejszone zużycie energii oznacza mniejszą ilość emitowanego drobnego pyłu, a w konsekwencji wkład w ochronę klimatu. Roczna oszczędność emisji CO2 przekracza 120 ton.

 

Zoptymalizowane drogi transportowe

W fabryce zoptymalizowano również procesy logistyczne podczas komisjonowania i załadunku. Umożliwiło to skrócenie czasu załadunku, a także rozszerzenie zakresu usług oferowanych klientom. Przyniosło to również wymierną korzyść dla środowiska naturalnego, ponieważ taka optymalizacja oznacza zmniejszenie emisji CO2 na poziomie ponad 20 ton rocznie. Wraz z optymalizacją dróg transportowych, HAURATON w znacznym stopniu przyczynia się do redukcji emisji hałasu i zmniejszenia natężenia ruchu drogowego w bezpośrednim otoczeniu Ötigheim.

Drogi transportowe
 
Woda

Produkcja betonu z wykorzystaniem wody deszczowej

Konsekwentne wykorzystanie wody deszczowej przy produkcji betonu stanowi kolejny standard ekologiczny w HAURATON. Testy wykazały, że beton wyprodukowany przy zastosowaniu miękkiej wody deszczowej ma wyższą jakość.

 

Hala fabryczna HAURATON w Ötigheim z instalacją fotowoltaiczną

Cała powierzchnia dachu hali w Ötigheim jest wykorzystywana do pozyskiwania prądu elektrycznego z energii słonecznej poprzez zastosowanie instalacji fotowoltaicznej. 2784 moduły dostarczają każdego dnia ok. 1700 kWh, które można odprowadzić do sieci elektrycznej. Odpowiada to 80% zapotrzebowania HAURATON na prąd elektryczny. Dla porównania: ilość ta umożliwiłaby pokrycie zapotrzebowania na prąd w 145 czteroosobowych gospodarstwach domowych.

Instalacja fotowoltaiczna
 
Green way

Partnerzy w zakresie recyklingu odpadów pochodzących z opakowań

HAURATON Polska w zakresie usuwania odpadów pochodzących z opakowań współpracuje z firmą Organizacja Odzysku Grupa Zachodnia S.A.

Deklaracja Green Way

 
 
 
 

Hauraton Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398 / 61-312 Poznań / Polska
Tel. +48 61 6625444
Fax +48 61 6625440
hauraton@hauraton.com.pl

 
 

Imprint        Privacy policy