Hauraton odwadniania

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

Ładowanie prezentacji firmy...

HAURATON naturalnie

Ochrona środowiska, zrównoważone wykorzystanie surowców oraz wartość zasobów natury są niezwykle ważne dla firmy HAURATON. Dlatego wprowadzamy proekologiczne rozwiązania oraz cały czas szukamy nowych sposobów aby wspierać nasze środowisko naturalne.

Fabryka w Ötigheim

Unowocześniona fabryka w Ötigheim

Wraz z utworzeniem nowego oddziału w Ötigheim, HAURATON od samego początku konsekwentnie stawiał na ekologię. Wybudowane w 2006 roku fabryka i centrum logistyczne spełniają najwyższe wymogi i wyznaczają nowe standardy. Powierzchnia 90 000 metrów kwadratowych została przeznaczona na stanowiska pracy, magazyn i strefę produkcyjną. Zainwestowano 15 milionów Euro, aby zarówno budynek, jak i jego otoczenie spełniały aktualne wymagania w zakresie ochrony środowiska.

 

Elektrociepłownia blokowa

Podczas wytwarzania prądu w elektrowni zewnętrznej powstaje do 60% ciepła. Ta energia cieplna pozostaje niewykorzystana. Dzięki zastosowaniu elektrociepłowni blokowej przy budynkach w Ötigheim znaleziono idealne rozwiązanie, pozwalające na oszczędność energii. Całe ciepło odlotowe zostaje spożytkowane w tej nowoczesnej instalacji do ogrzewania i podgrzewania wody. Wytworzony prąd elektryczny jest odprowadzany do publicznej sieci energetycznej. Elektrociepłownia blokowa cechuje się maksymalnym stopniem wykorzystania: ponad 90% stosowanej energii pierwotnej jest zużywane na prąd elektryczny i ogrzewanie. Dzięki temu instalacja przynosi oszczędność energii pierwotnej na poziomie do 40%. Zmniejszone zużycie energii oznacza mniejszą ilość emitowanego drobnego pyłu, a w konsekwencji wkład w ochronę klimatu. Roczna oszczędność emisji CO2 przekracza 120 ton.

Blockheizgraftwerk im HAURATON Werkzoom
 
 
Verladung bei HAURATONzoom

Zoptymalizowane drogi transportowe

W fabryce zoptymalizowano również procesy logistyczne podczas komisjonowania i załadunku. Umożliwiło to skrócenie czasu załadunku, a także rozszerzenie zakresu usług oferowanych klientom. Przyniosło to również wymierną korzyść dla środowiska naturalnego, ponieważ taka optymalizacja oznacza zmniejszenie emisji CO2 na poziomie ponad 20 ton rocznie. Wraz z optymalizacją dróg transportowych, HAURATON w znacznym stopniu przyczynia się do redukcji emisji hałasu i zmniejszenia natężenia ruchu drogowego w bezpośrednim otoczeniu Ötigheim.

 

Regulacja oświetlenia zależnie od pory dnia

Także w zakresie oświetlenia fabryki HAURATON stawia na rozwiązania proekologiczne. Dzięki regulacji oświetlenia w zależności od pory dnia, światło we wszystkich strefach wewnętrznych i zewnętrznych dostosowuje się samoczynnie do światła dziennego. Połączenie światła dziennego i dodatkowego oświetlenia pozwoliło stworzyć optymalne warunki robocze. Taki system umożliwia znaczne zmniejszenie zużycia prądu i kosztów energii, a tym samym ma istotny wkład w ochronę środowiska.

Tageslichtabhängige Lichteinstellung im HAURATON Werkzoom
 
Photovoltaikanlage im Werk Ötigheimzoom

Instalacja fotowoltaiczna

Cała powierzchnia dachu hali w Ötigheim jest wykorzystywana do pozyskiwania prądu elektrycznego z energii słonecznej poprzez zastosowanie instalacji fotowoltaicznej. 
2784 moduły dostarczają każdego dnia ok. 1700 kWh, które można odprowadzić do sieci elektrycznej. Odpowiada to 80% zapotrzebowania HAURATON na prąd elektryczny. Dla porównania: ilość ta umożliwiłaby pokrycie zapotrzebowania na prąd w 145ciu, czteroosobowych gospodarstwach domowych.

 
 
 
 

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

 
 

Imprint        Privacy policy