Hauraton odwadniania

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

Co włoski motocykl ma wspólnego z firmą HAURATON?

To było w 1963 roku. Siedem lat po powstaniu firmy, jej założyciel Karl Hauger dowiedział się o nowym włoskim cemencie o fantastycznych właściwościach. To właśnie ten cement spowodował, ze powstał beton zbrojony włóknami szklanymi, który dzięki temu mógł osiągnąć nieznane wcześniej poziomy wytrzymałości.

Pod wpływem impulsu wskoczył do swojego służbowego auta DKW Master Class, pojechał do Livorno aby kupić próbkę tego nowego cementu do przetestowania. Niestety jego samochód nie wytrzymał ciężkiej podróży do Włoch i popsuł się po drodze z powodu ciężkiej awarii silnika. We Włoszech nie było nigdzie warsztatu, który mółby naprawić jego samochód. Tak więc z gotówką, którą miał przy sobie - 320 marek (w tamtych czasach walutą były marki) Karl Hauger zakupił używany motor firmy Guzzi Cardellino, załadował na niego 25 kg cementu i w trzy dni dojechał z powrotem do Rastatt.

Natychmiast podjęte testy nowego cementu rzeczywiście potwierdziły jego rewolucyjne właściwości. I to był właśnie moment gdy narodziła się linia produktów FASERFIX. Karl Hauger nie spoczął do czasu, kiedy mógł sprowadzać ten rodzaj cementu od bardzo znanego niemieckiego producenta. Transport z Włoch był bowiem zbyt kosztowny, ponieważ w tamtych czasach nie było jeszcze tunelu Gotthard.

Do dnia dzisiejszego rewelacyjna jakość betonowych produktów firmy HAURATON bazuje na cemencie, który został przetransportowany w tak brawurowy sposób. Z odpowiedniej mieszanki produkowane są betonowe odwodnienia liniowe. To jest właśnie powód, dla którego włoski motor nadal stoi na honorowym miejscu w centrum klienta w siedzibie firmy HAURATON w Niemczech.

Motor Guzzi Cardellino w centrum klienta w siedzibie HAURATON w Niemczech

Moto Guzzizoom
Moto Guzzi Stieglitzzoom
Moto Guzzi Papierezoom
 
 
 
 

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

 
 

Imprint        Privacy policy