Hauraton odwadniania

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

Historia firmy HAURATON - lata 1956 - 1974

1956 - Rastatt

Korytka odpływowe - pierwszy krok do sukcesu

W pierwszych dniach istnienia firmy HAURATON, wówczas jeszcze pod inną nazwą "Hauger i Jägel", firma produkowała głównie korytka odpływowe do rolnictwa. Tam, gdzie wcześniej montowane były otwarte korytka i kanały, po raz pierwszy zaproponowane zostały gotowe elementy składowe odwodnienia, które pozwalały na szybki i łatwy montaż. Właśnie te korytka odpływowe to pierwsze korytka odwadniające firmy HAURATON. Krok za krokiem stopniowo firma rozwijała ten produkt i w chwili obecnej oferuje bardzo szeroki asortyment odwodnień liniowych.

HAURATON - historia na zdjęciach

Karl Haugerzoom
 

1965 - Wzrost obrotów, rozwój asortymentu

Nowe produkty

Odwodnienia liniowe nie były jedyną grupą produktów oferowanych przez HAURATON. Oprócz korytek szybko pojawiły się także inne produkty. Betonowe ścianki chroniące przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi stanowiły korzystniejszą cenowo i bardziej efektywną ochronę dla ścian w domu, na podwórzach i w ogrodach. Zastąpiły one drogie, wykorzystywane dotychczas powszechnie, wykonywane ręcznie kamienne płyty. Obecnie betonowe płyty są dostępne w różnych szerokościach.

HAURATON 1965zoom
 

1974 - Innowacje ugruntowały pozycję na rynku

Nowoczesne rozwiązania zapoczątkowały eksport

W latach 70-tych firma HAURATON wprowadziła szereg innowacyjnych produktów, które zaczęła równocześnie eksportować do najważniejszych krajów zachodnioeuropejskich. I tak na przykład wprowadziła metalowe ramy na krawędzie korytek, dzięki czemu stały się one bardziej stabilne i trwałe. Jest to również moment, w którym narodziła się marka FASERFIX – korytka z betonu włóknistego, które pomimo cieńszych ścianek gwarantują stabilność przy jednocześnie niewielkiej masie. Korytka FASERFIX rozwijały się w dalszym ciągu w kierunku zastosowań na różnych obszarach. Seria FASERFIX SUPER zdolna do przenoszenia wysokich obciążeń jest obecnie produktem, który generuje największe obroty.

HAURATON 1974zoom
 
 
 
 

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

 
 

Imprint        Privacy policy