• Change country
  • Polska

HAURATON Polska sp. z o.o.
ul. Ostrowska 398 / 61-312 Poznań / Polska
Tel. +48 61 66 25 444
Fax +48 61 66 25 440
hauraton@hauraton.com.pl

Separator Fabryka Lego Monterrey Meksykzoom
 

FABRYKA LEGO® W MONTERREY, MEKSYK

LEGO® rozbudowuje 


Aby sprostać rosnącemu popytowi na produkty LEGO®, do roku 2022 Grupa LEGO® planuje rozbudowę i znaczne inwestycje w fabrykach w Meksyku, na Węgrzech i w Danii. W listopadzie 2015 roku rozpoczęto pierwszy etap rozbudowy zakładu LEGO® w Monterrey w Meksyku. Obiekt przechodzi potężną rozbudowę, w wyniku której jego powierzchnia zwiększy się łącznie o 190 tys. m2. Inwestycja obejmie potencjalnie dodatkowe działy produkcyjne i magazynowe, a jej wartość sięgnie kilkuset milionów Euro do roku 2022, kiedy to planowane jest ostateczne oddanie fabryki do eksploatacji w nowym kształcie.

Pierwszy taki transport w historii HAURATON Polska

Na inwestycję LEGO® w Meksyku HAURATON dostarczył 4 duże separatory stalowe:
AQUAFIX®SKGBP 120 – 8,8 metra i 6,1 tony
AQUAFIX®SKGBP 200 – 13,9 metra i 8,7 tony
AQUAFIX®SKGBP 250 – 17,2 metra i 10,5 tony
AQUAFIX®SKGBP 350 – 17,7 metra i 13,5 tony

Ze względu na gabaryty separatorów, ich wysyłka przez ocean stanowiła spore wyzwanie logistyczne.
Był to pierwszy raz w historii HAURATON Polska, kiedy zbiorniki o tak dużych rozmiarach zostały wysłane drogą morską.
„Zbiorniki były zbyt duże, by można je załadować do kontenera. Dlatego ich transport odbywał się najpierw na platformach samochodowych - największy wymagał pilotażu. Natomiast na statku zostały załadowane w pomieszczeniu pod pokładem (tzw. UNDER DECK) i zabezpieczone pasami na czas transportu.” – dodaje Anna Michałowska z działu eksportu HAURATON Polska. Separatory były dostarczane w całości - z zamontowanymi bypassami, tylko redukcje zostały dostarczone w osobnym kontenerze.
Transport od portu Gdynia do portu Altamira zajął około 4 tygodnie.

Wsparcie techniczne na odległość 9512 km

Na potrzeby podłączenia zbiorników do instalacji opartej na rurach lokalnego dostawcy (TODODREN) zbiorniki były dodatkowo uzbrojone w adaptery do rur karbowanych. Dział techniczny HAURATON Polska przygotował projekt kompletnych adapterów z kołnierzami montażowymi wraz z drobnym wyposażeniem (śruby, nakrętki, podkładki i uszczelki). Projekt zakładał jak najlepsze dopasowanie separatorów do montażu w istniejących na miejscu warunkach. Produkcja adapterów była objęta szczególnym nadzorem, na kilku etapach produkcji odbywał się audyt produktu i procesu produkcyjnego w celu potwierdzenia, że produkty spełniają wymagania jakościowe firmy HAURATON. Została również przygotowana indywidualna instrukcja pakowania separatorów i „handlingu”, tak by zminimalizować ryzyko uszkodzeń przy przenoszeniu zbiorników w trakcie transportu.
Dla zapewnienia pełnego, profesjonalnego wsparcia, Patrycjusz Sołenczew, Inżynier ds. techniczno-projektowych przygotował także specjalną instrukcję instalacji zbiorników, która szczegółowo, etapami pokazywała, jak poprawnie zainstalować zbiornik.

Zastosowane produkty:

AQUAFIX®SKGBP 120
AQUAFIX®SKGBP 200
AQUAFIX®SKGBP 250
AQUAFIX®SKGBP 350

Separator Fabryka Lego Monterrey Meksykzoom
Separator Fabryka Lego Monterrey Meksykzoom
Separator Fabryka Lego Monterrey Meksykzoom
 
 
 

Hauraton Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398 / 61-312 Poznań / Polska
Tel. +48 61 6625444
Fax +48 61 6625440
hauraton@hauraton.com.pl

 
 

Imprint        Privacy policy