Hauraton odwadniania

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

ZODIAK - Warszawski Pawilon Architektury

Zodiak Warszawazoom
Zodiak Warszawazoom
 
 

ZODIAK - Warszawski Pawilon Architektury

już od lat sześćdziesiątych XX wieku stwarza przestrzeń do prezentowania osiągnięć architektonicznych i gospodarczych Warszawy. Budynek został oddany do użytku w 1968 roku i stanowi przykład warszawskiej architektury powojennego modernizmu.
Obiekt poddano pracom modernizacyjnym, po zakończeniu których 2018 roku ponownie został oddany do użytku. Budynek Zodiak to połączenie zarysu pawilonu dawnej kawiarni Zodiak oraz znajdującego się przy nim placu. Projekt powstał w wyniku współpracy m.st. Warszawy i Oddziału Warszawskiego SARP.

 

Miejsce szczególnie atrakcyjne dla mieszkańców

Położenie budynku w ścisłym centrum Warszawy i otwarta przestrzeń wokół sprawia, że jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla mieszkańców pod względem kulturalnym, ale też społecznym.
Plac przy budynku został wzbogacony zimozieloną roślinnością, a nietuzinkową atrakcją dla przechodniów jest kurtyna wodna, która uruchamia się automatycznie podczas przechodzenia.

Systemu retencyjno-odwadniającego
REFYFIX HICAP G

Woda wypływająca z fontanny trafia do systemu retencyjno-odwadniającego REFYFIX HICAP G, z którego na powierzchni widoczna jest tylko dyskretna żeliwna szczelina. Cały plac został wyposażony w odwodnienia liniowe marki HAURATON, które doskonale wpisują w atrakcyjną nawierzchnię wykończoną jasnymi płytami granitowymi. Odwodnienia liniowe odgrywają ważną rolę w przestrzeni publicznej, gdyż systematycznie odprowadzają wodę deszczową już w chwili występowania opadów.

Dodatkową wartością wybranego przez architektów systemu RECYFIX HICAP G jest jego zdolność do czasowej retencji wody deszczowej, co ma szczególne znaczenie podczas występowania nawalnych deszczów. Dzięki swej pojemności hydraulicznej skrytej pod powierzchnią, system RECYFIX HICAP pozwolił również zminimalizować ilość studzienek odpływowych.
Odwodnienia liniowe z serii HICAP to minimalistyczny desing przy bardzo skutecznym odwodnieniu terenu.

Projekt modernizacji obiektu – Kalata Architekci
Projekt placu – Gowin & Siuta
Wykonawca – ZAB - BUD

Zastosowane produkty:

RECYFIX®HICAP®G

Zodiak Warszawazoom
 
Zodiak Warszawazoom
 
Zodiak Warszawazoom
 
 
 
 
 
 
 

HAURATON Polska Sp. z o. o.
ul. Ostrowska 398
61-312 Poznań / Polska
+48 601704353
biuro@hauraton.com

 
 

Imprint        Privacy policy